Duşakabin Tamiri

Duşakabin tamiri konusunda güvenilir, hızlı, doğru ve kaliteli çözümler üretmeyi kendine vizyon edinen Gurkanusta.com 25 yıllın verdiği tecrübe ve alanında uzmanlaşmış ekibi ile İstanbul ve tüm ilçelerine duşakabin tamiri konusunda hizmetinizde.

Duşakabin Tekerlek & Rulman tamiri

Cam duşakabin sürgülü modellerde en çok karşılaşılan arızalardan biri rulman (Tekerleklerin) kırılması veya yerinden çıkma arızasıdır. Duşakabin tekerleklerin tamiri takım halinde yapılmalıdır. Her firma farklı rulman modellerini kullanır. Tekerlerin uyumlu ve düzgün çalışması için duşakabin rulmanlarının takım halinde yenilenmesi gerekmektedir.

Duşakabin Cam Tamiri

Duşakabin modellerinde özellikle cam kabin modellerinde en çok yaşanan sorun duşakabin camlarının kırılması. Duşakabin camları özel olarak temperlenerek darbelere dayanıklı hale getirilir. Kırılma durumunda cam tuzla buz olarak kesici özelliğini yitirir. Duşakabin tamirinde duvardan duvara, dikdörtgen ve kare kabinlerin camları değiştirilebilir. Oval cam kabinlerin radiusleri (eğim-kavis) tutturmak zor olduğu için oval kabinlerin camlarının değişmlerini gerçekleştirmiyoruz.

Duşakabin İzolasyon Tamiri

Duşakabin tamir servisi olarak, alanında usta ekibimizle şu kaçıran veya sızdıran tüm duşakabinlerinizin izolasyon ve bakım işleriniz yapıyoruz. Duşakabin izolasyon işlemlerinde mevcut kabin ve teknenin tüm eski silikonları temizlenip kurulanarak yeni antibakteriyel özellikli silikon çekilir. Silikon çekildikten yaklaşık 24 saat sonra duşakabininizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Duşakabin Söküm & Montaj

Duşakabin söküm ve montaj için ustalarımızdan destek alabilirsiniz. Mevcut kabinin söküm ve sonrası montaj işlemleri veya yeni alınmış duşakabin montaj işlemlerini deneyimli ustalarımız tarafından yapılır.

Duşakabin Tamiri Nasıl Yapılır?

Duşakabin tamiri nasıl yapılır? Sorusunu kısa bir yazı ile anlatmak çok zor. Sadece duşakabin değil bir çok ürünün nasıl tamir edilir sorusunun cevabını kısaca vermek çok zor. Ama burada bahsetmek istediğim duşakabin ve tamiri nasıl yapılmalı veya arızalarını nasıl tespit edersiniz.

Duşakabin Tamirinde En Çok Yaşanan Arızalar

Duşakabin tekerleklerin yerinden çıkması veya rulman bölümlerinin kırılmasıdır. Yaşanan arızaların nedenleri gelende kullanım hatalarından kaynaklanır. Kapıyı açarken sert bir şekilde açılması sonucu arka kısımda bulunan stoplara çarparak yerinden çıkar veya kırılmasına neden olur. Duşakabin tamirinde rulman tamiri yapılmaz, genelde rulman takımları komple yenilenmelidir.

Duşakabin Su Kaçırması ve Nasıl Tamir Edilir.

Duşakabinler neden şu kaçırır? Öncelikle en çok su kaçırma olayları tekneli ve küvetli modellerde yaşanır. Kenar izolasyonların zaman içerisinde yıpranmasasından kaynaklı oluşan boşluklardan su sızmasına neden olur. Bir diğer durum mevcut teknenin ucuz olması ve buna bağlı desteklerinin zayıf kalmasından dolayı oluşan esneme sonuçu silikonların birleşim yerlerinden ayrılarak sızmasından kaynaklanır. Duşakabin izolasyon tamirinde en önemli kısım mevcut olan silikonun sökülmesi ve iyi bir şekilde alanın temizlenip kurulanmasıdır. Temizleme ve kurulama işlemleri bittikten sonra boşluk durumuna göre köşe citası eklenebilir ( Tavsiye genelde etmem onun yerine boşluğa göre köşebentle kapatılması taraftarıyım.) silikonu çok aşırıya kaçmadan sıkarak boşlukları doldurup sonrasında ister parmağınızla veya bir plastik düz bir parça ile fazla bastırmadan silikonun fazlalığını alıp zemine iyice yapışmasını sağlamak.

Duşakabin Camı Neden Kırılır ve Nasıl Tamir Edilir.

Duşakabin camları tamir olmaz değiştirilmesi gerekir. Cam kabinlerin camları neden kırılır. Aslında duşakabin camları özel temperli camlardır. Darbelere dayanıklı ama sivri cisimlere dayanıksızdır. Kırılma anı genelde şiddetli bir gürültü ile patlar. Patlama sonucu cam çok küçük parçalara ayrılarak kesici özelliğini yitirir ve zarar vermez. Temperli camların en zayıf yeri köşeleridir. Camın köşe kısmına yapılan metal ve benzeri bir parça ile hafif bile vursanız hemen patlar ve kırılır. Genelde banyolarda kırılma nedeni rulman tekerlerin kırılma veya yerinden çıkması sonucu camın köşe kısmının sert bir şekilde bir yere vurmasından kaynaklanır. Yapılması gereken camın yenisi yapılarak değiştirilmesidir.

Duşakabin silikonları neden kararır?

Duşakabin silikonları özel antibakteriyel özelliklidir. Normal şartlarda silikonlar kararmaz. Aslında kararma nedenleri 2 sebepten oluşur. Birincisi duşakabin içini temizlerken kullanılan kimyasal temizlik ürünlerinden. İkincisi ise zaman içerisinde silinme ve temizlenme aşamasında silikon yıpranak içeri su girmesinden kaynaklanır. Su silikon altına girip beklemeye başladıkça bakteri birikimine neden olur ve siyahlaşmaya başlar. Kararmasını engellemek için kimyasal içerikli deterjan kullanmamak ve belirli periyotlarla silikonlarınızın yenilenmesi gerekir.

Yukarıda bahsetiğim duşakabin ile ilgili kısımlar duşakabin tamirinde en çok yaşadığımız ve en sık tamirlerini yaptığımız arızalardır. Buna benzer ve farklı birçok durumlarla karşılabilirsiniz. Duşakabin tamirinde alanında uzman birilerinden destek almanız ürünüzü daha uzun kullanmanızı sağlar.