Kopmuş panjur ipini değiştirme işlemini elimden geldiğince yazımda sizlere anlatmaya çalışacağım. Ama yazıda anlatmak çok zor elimden geldiğince detaylı olarak aktarmaya gayret göstereceğim.

Kopmuş Panjur İpi Nasıl Değişir.

1.Adım: İlk önce kopmuş olan ipin dikme üstünde takılan olan kutusunu sökerek yenisini takın. Aşağı yukarı hareket eden plastik lamelleri yuvadan çıkarmanız gerekmektedir. Bunun için en altta bulanan iki yan rayları tutan alt alüminyum parçayı vidalarından sökerek çıkarın.

2. Adım: Plastik lamelleri yan raylardan çıkararak yukarı doğru rulo şekilde toplayın ve yana doğru lamelleri alın. En fazla 5 plastik lamel kalana kadar lamelleri sökün.

3.Adım: Panjurun üst ve dış kısmında bulunan panonun alt kısmındaki kapağın vidalarını sökerek içeri alın. İpin sarılmış olduğu kasnağı göreceksiniz. Kasnak da bulunan eski ipi sökün ve kalan 5 adet lameli sarın ve bantlayın.

4.Adım: Otomatik makaradan ipi sona kadar çekip bir tornavida yardımı ile onu sıkıştırın. Daha sonra ipi dikme üstünde bulunan iki adet silindir şeklinde olan yuvadan geçirip panonun iç kısmından dışarı çıkarın. İpi kasnağın üstünde bulunan yuvadan geçirip arka kısmından düğüm atın.

5. Adım: Kasnağı lamellerin aşağı inişinin tam tersi yöne doğru çevirerek ipi sarın. Plastik lamelleri söktüğünüz gibi yerine takın. Alt alüminyum parçasını vidalayın ve kontrol edin. Panjurunuz çalışıyorsa işlemleri doğru yaptınız demektir.

6.Adım: Panjur panosunu söktüğünüz gibi tekrar yerine takın.

Panjur ipi değiştirme yöntemlerinden bu sadece biri birçok yöntem ve pratik sistemleri var. Diğer pratik yöntemleri yapabilmek için panjur tamiri alanında uzman veya teknik konularda elinizin yatkınlığı önemlidir. Sistemi tanımak pratikliği de beraberinde getirir.

“Kopmuş Panjur İpi Değiştirme yazımı beğendiyseniz katkı sağlamak için 1 dakikanızı ayırarak değerli görüşlerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşın.

Facebook, instagram diğer sosyal ağlarda sayfamızı paylaşarak daha çok kişinin bu yazıyı görmesine katkı sağlamış olursunuz.”

Şimdiden Teşekkür Ederim – Gürkan Usta

Kopmuş Panjur İpini Değiştirme

Kopmuş Panjur İpini Değiştirme” üzerine 6 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir