Mevcut Pimapen Pencerelere Çift Açılım (Vasistas) Özelliği Eklenebilir mi

Merhaba ben Gürkan usta bugün sizlere “Mevcut Pimapen Pencerelere Çift Açılım (vasistas) Özelliği Eklenebilir mi” sorusuna yazımda cevap vereceğim.

Öncelikle çift açılım nedir kısaca bahsedelim.

Pencere Çift Açılım Nedir?

Pvc Pencere veya kapı sistemlerinde bir kilit mekanizmasıdır. Özelliği pencere veya kapınızı ister yana veya dilerseniz üstten vasistas şeklinde açmanızı sağlayan kilitleme mekanizmasıdır. Alt köşe ve üst köşe olmak üzere iki adet menteşe sistemi, vasistas özelliğini sağlayabilmesi için vasistas makası ve 4 taraflı kilitlenebilen kilit ispanyoletinden oluşur.

Pimapen Çift Açılımın Faydası Nedir?

Evde çocuğunuz, kediniz veya köpeğiniz varsa ve cam açmaktan korkuyorsanız sizin imdadınıza çift açılım yetişir. Üstten açılarak evinizi sağlıklı bir şekilde havalandırmanıza imkan tanırken aynı zamanda çocuğunuzun pencereyi açmasına veya kedi, köpeğin camdan dışarı kaçmasına engel olur. Hem evinizi sağlıklı bir şekilde havanladırırken sizleri güven içinde ev oturmanızı sağlar.

Gelelim sorunun cevabına, evet tüm pencere markalarına yerinde fabrikaya gitmeden kilit aksesuarları değişerek bu özellik eklenebilir. İşlem sadece 20 ila 30 dakika da bitiyor.

Not: Çift açılım özelliği 10 yıl önceki pencerelere uygulanmasında problem çıkabilir. Eski seri ve yeni seri aksesuar bazen uyumsuz olup sistemin düzgün çalışmasına engel olabiliyor.

Mevcut Pimapen Pencerelere Çift Açılım (Vasistas) Özelliği Eklenebilir mi yazımı beğendiyseniz katkı sağlamak için 1 dakikanızı ayırarak değerli görüşlerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşın.

Facebook, instagram diğer sosyal ağlarda sayfamızı paylaşarak daha çok kişinin bu yazıyı görmesine katkı sağlamış olursunuz.

Şimdiden Teşekkür Ederim – Gürkan Usta

 

28 thoughts on “Mevcut Pimapen Pencerelere Çift Açılım (Vasistas) Özelliği Eklenebilir mi”

 1. Merhaba suandakı oturduğum daırede üsten açılır yapmıstım sımdı aynı sıtenın başka daıresıne taşınıyorum aynı ölçüler burdan çıkarıp yenı oturacağım daireye ne kadara montelersiniz.

  1. Rahime hanım çift açılımlı pencerenizdeki mekanizmayı söküp tekrar aynı pencereye normal açılıma cevirmek, sonrasında diğer dairenize söküleni takmak emin olun yenisi yaptırmaktan daha masraflı olacaktır. Önerim sizlere yenisi taktırmanız. fiyat için bana iletişim bölümünden ulaşın bilgilendireyim sizleri.

 2. Sadece pencerelere mi yapiliyor? Benim 3odamda balkon kapisi var egepen. 1odamda da yere kadar cift kanat pencere var. Kaoilara da vasistas oluyor mu?

  1. Ayfer hanım teknik bilgiye sahip iseniz yapabilirsiniz. Ama İnce Ayarları için iyi bir pimapen ustasına ihtiyacınız var.

 3. Merhaba tokinin 15 yil once yaptigi evlerde oturuyoruz.Pencerelerde cift acilim yok .Yaptirmak istiyoruz.Olurmu acaba olursa ne kadara malolur yazabilir misiniz.Tesekkür ederim

  1. 15 yıllık pencerelere çift açılım uygulanabilmesi için tespit yapılması gerekir. Çünkü eski pimapen sistemlerinde normal açılımlı kanatlar büyük yapıldığı için çift açılım mekanizmasının takılması için gerekli boşluklar bazen yeterli gelmiyor. Öncelikle keşif yapılması gerekir.

 4. Merhabalar korona gunlerinde deli deli bu soruya yanıt ariyordum ve size cok teşekkür ederim. Bir sorum olacak. Markasi pimas olan pencerelerime yaptirmak istiyorum ancak ne zaman takildigini bilemiyorum. Bunu nasil öğrenebilirim?

  1. Spam Yorumlardan Kaynaklı Geç Cevaplarımız İçin Özür Dilerim. Bizler de değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. evde sağlıkla kalın 🙂

  1. Spam Yorumlardan Kaynaklı Geç Cevaplarımız İçin Özür Dilerim. Ölçü ebat ve adetlere göre fiyatları değişir. Bizlere telefondan veya whatsapp tan ulaşarak bilgileri gönderin sizlere hemen pimapen çift açılım vasistas ekleme fiyatlarını verelim.

 5. Merhaba
  Normal acılan cama vasisdassistemi uygulanabiliyormu birde fiyat ne oluyir bilgi verirseniz sevinirim
  Iyi çalışmalar

  1. Spam Yorumlardan Kaynaklı Geç Cevaplarımız İçin Özür Dilerim. Normal açılan sistemlere vasistas özelliği eklenebiliyor. Ölçü ve Kullanılacak sisteme göre fiyatları değişiyor.

 6. Bende 4 pencere var 1.i saga açilan 3.ü sola açılır pimapenimiz 12 yıl önce takıldı çift açılım yapılırmı Fiat ne olur
  Recep Bozik
  Çamlıca evleri başakşehir

  1. Spam Yorumlardan Kaynaklı Geç Cevaplarımız İçin Özür Dilerim. 20 yıllık pencerelere bile uygulama yapılabilir. Fiyat için bizleri ayarın ölçü ve sisteme göre pimapen çift açılım fiyatları değişebilir.

  1. Spam Yorumlardan Kaynaklı Geç Cevaplarımız İçin Özür Dilerim. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

  1. Spam Yorumlardan Kaynaklı Geç Cevaplarımız İçin Özür Dilerim. Değerli Yorum İçin Teşekür Ederim.

 7. Başka hiç bir yerde bu konuda bilgilendirme yapan olmamış, çok teşekkürler.
  Maliyeti konusunda da yaklaşık bir rakam vermeniz mümkün mü acaba?

  1. Spam Yorumlardan Kaynaklı Geç Cevaplarımız İçin Özür Dilerim. Maliyetleri ölçüleri ve kullanılacak sisteme göre değişebilir. Net çift açılım fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

 8. Koskoca Google da sizden başka bu konuyla ilgili hiçbir bilgiye rastlamadım. Çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir