Ev hanımların kabusu olan ve yağışlı bir gecede sabaha kadar nöbet tutup evi su basmasın, parkeler şişmesin, duvarlar kabarsın diye pencere önlerine konulan ve devamlı değiştirilen havlular ev kadınlarını hiç şüphesiz çileden çıkarıyor.

Peki Pimapen Pencerelerden Su Giriyor Neden?

Aşırı sağnak ve rüzgarlı havalarda pencerelerden su girişini engellemek pek mümkün değildir. (Oluk oluk su akıntısından söz etmiyorum. Hafif damlalar halinde iç kısmın nemlenmesinden söz ediyorum) Belirli olan ve gözle nasıl girdiğini gördüğünüz problemleri çözmek basittir. Örneğin izolasyonu eksik veya iyice yıpranmışsa eski izolasyonu sökerek yenisi çekip sorunu çözebilirsiniz.

Ama neden kaynaklandığı tespit edilemeyen durumlarda aynı anda birden fazla işlemler yapılarak sorun çözülebilir. Böyle bir durumda neden ve hangi sebeplerden ötürü su alır sıralayalım.

Pencereler Hangi Nedenden Ötürü Su Alır?

1- İzolasyonların yıpranmış veya sağlıklı bir şekilde çekilmemesinden.

2- Pencere contalarınızın yıpranmış olmasından.

3- Pencere açılan kanadın sağlıklı kapanmamasından.

4- Su tahliye deliklerin tıkanmasından veya yeterli gelmemesinden.

5- Pencerenin altında bulunan mermerin ters eğimli bir şekilde takılmasından.

6- Montaj vidalarının üstlerinin kapak veya izole edilmemesinden dolayı duvara doğru ince ince akıntı vermesinden.

7- Pencere montajında teraziye alınmadan eğimli bir şekilde takılmışsa su tahliye deliklerine ulaşmasını engelleyerek köşe kısımda birikmesi ve içeri doğru taşmasından.

Yukarıdaki 7 madde pencerelerin su alma nedenleridir. Eğer su alma nedeni tespit edilemiyorsa hepsi bir pimapen tamiri alanında uzman birinden destek alarak sorunları tek seferde hepsini elden geçirmesi ile sorun çözülür.

“Pimapen Pencerelerden Su Giriyor Neden? yazımı beğendiyseniz katkı sağlamak için 1 dakikanızı ayırarak değerli görüşlerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşın.

Facebook, instagram diğer sosyal ağlarda sayfamızı paylaşarak daha çok kişinin bu yazıyı görmesine katkı sağlamış olursunuz.”

Şimdiden Teşekkür Ederim – Gürkan Usta

Pimapen Pencerelerden Su Giriyor Neden?

Pimapen Pencerelerden Su Giriyor Neden?” üzerine 72 düşünce

  • Şubat 21, 2023, 8:50 am
   Kalıcı bağlantı

   Değerli pimapen pencere su giriyor ile ilgili yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Cevapla
   • Kasım 27, 2023, 5:13 am
    Kalıcı bağlantı

    Gürkan usta pencere ve denizlik üzerinde çiğlenme oluyor. Sebebi nedir? Ne yapmamız gerekiyor. Yardımcı olur musunuz?

    Cevapla
    • Şubat 28, 2024, 10:02 am
     Kalıcı bağlantı

     Merhaba odanın nem oranı yüksek ise bunu yapar yani evdeki sıcaklı ile dışarıdaki soğukluk birbiri ile dengelenmediğinde nem artışı ve çiğlenme yapmasına neden olur.

     Cevapla
 • Şubat 7, 2023, 9:52 am
  Kalıcı bağlantı

  Gürkan Ustam, fitiller eskidiği için pencere su alıyor. Usta çağırdık pencereleri değiştirmeniz gerekiyor, fitil değişince eskisi gibi olmuyor dedi. Pencereler sapasağlam duruyor, fitil değişimi yapsak sorun çözülmez mi?

  Cevapla
  • Şubat 21, 2023, 8:53 am
   Kalıcı bağlantı

   Merhaba pencerelerinizin durumunu bilmiyorum. Kaç yıllık bilmiyorum. ama su alma problemi var ise yetersiz tahliye deliklerinden kaynaklı olabilir. Eski pimapen sistemlerinde epdm conta kullanılır ve kolay kolay yıpranmaz. Sorun kanat ve kilit ayarlarınız yapılarak ve ek tahliye delikleri açılarak sorun giderilebilir.

   Cevapla
 • Şubat 6, 2023, 10:43 am
  Kalıcı bağlantı

  Merhabalar Gürkan bey.

  Benim kuzey cepheye bakan biri mutfak olmak üzere 3 adet odam var. Pvc konusunda hassas olduğumdan evi ilk satın aldığımda tüm contalarını değiştirdim. Zira eskilerdi. Mutfak penceresinin dışa bakan kısmının kenarlarını, silikonla elimi sürmeden mastarla çektim. İç Kısmı ise mastik ile çektim.

  Sorun şu. Dış kenarlarda hiç boşluk olmamasına rağmen iç kısımda, pvc nin mermer ile birleştiği kısmın altından su geliyor. Şunu da test ettim ki yağmur başladığı an su geliyor, yağmur durduğu an su kesiliyor. Bunu pencere ile mermer arasındaki ince boşluktan maraton peçete sokarak test ettim. Yağmur kesildiğinde araya soktuğum maraton havlu hiç ıslanmıyor ve yağmur başladığı an peçete ıslanmaya başlıyor. Yorumunuz varsa dinlemek isterim.

  Kolay gelsin.

  Cevapla
  • Şubat 21, 2023, 8:55 am
   Kalıcı bağlantı

   Gerekli izolasyonlar ve bakımları yapılmış ise sorun 2 nedenden olabilir. 1. neden dış cephe kaynaklı su alma problemi, 2. neden ise ara mermer ve profil arasında terleme problemi olabilir. Bunun net cevabını inceleme yapıldıktan sonra verilebilir.

   Cevapla
 • Ekim 22, 2022, 12:54 pm
  Kalıcı bağlantı

  Merhaba. Pvcleri taktıralı yaklaşık 3 ay oldu. Yağmur esnasında içeriye azıcık su aldığını gördük sonra farkettik ki pimapen tahliye delikleri iç cephede olacak şekilde takılmış delikler içeriye bakıyor. Söktürmemiz şuan için söz konusu değil içeriye su almasını önlemek için acil çözüm olarak ne yapabiliriz?

  Cevapla
  • Aralık 2, 2022, 7:14 am
   Kalıcı bağlantı

   Meryem hanım iç kısımdaki su tahliye delikleriniz izole etmeniz gerekir. İçe bakan kısım değil mevcut açılan kanadın alt sabit kasasının içinde bulunan delikleri izole etmeniz gerekir.

   Cevapla
 • Eylül 14, 2022, 7:06 pm
  Kalıcı bağlantı

  Merhaba Gürkan Usta. Pencerelerimin alt köşelerindeki duvarda nemlenme oluyor. Duvar alçıları dökülmeye başladı. Bir çok usta geldi. Köşelere mastik çektiler, pencerelerin içini açıp montaj vidalarının olduğu kısımlara da mastik çektiler. Sorun çözülmedi. Pencere köşesine dokunduğumda elimde ıslaklık oluyor.

  Cevapla
  • Eylül 30, 2022, 8:27 am
   Kalıcı bağlantı

   Merhaba Mehmet bey.
   Dış kısımdaki tüm izolasyon işlemleri yapıldı. İç kısımdaki vidaları söküp izolasyon işlemlerini yapılmış ise sorun terleme problemi gibi geliyor. Elbette görmeden net arıza bu diyemem.

   Cevapla
   • Ekim 2, 2022, 9:28 pm
    Kalıcı bağlantı

    Gürkan Usta bu durum sadece yağmur yağdığı durumlarda oluyor. O yüzden dış cephe duvarda çatlak olabilir mi diye düşündürdü beni. Eğer öyleyse bu kolay tespit edilebilen bir şey mi? Cevabınız için teşekkür ederim.

    Cevapla
    • Aralık 2, 2022, 7:17 am
     Kalıcı bağlantı

     Sorun dış cephe çatlak değilde, terleme olarak tahmin ediyorum. Dediğim gibi görmeden net bu diyemem.

     Cevapla
 • Nisan 21, 2022, 10:45 am
  Kalıcı bağlantı

  Gürkan usta merhaba . Benim evimin pencere kenarları su alıyor kabarıp sararma yapıyor. 2 pencerenin içinden çerçeve kısımlarından baya su geliyor havlu koyuyorum. Ama diğer pencerelerde gözle görünen bir su yok pencere kenarları yine kabarıp sararıyor. Silikon yeni çekildi ama bir faydası yok sebebi nedir acaba

  Cevapla
  • Mayıs 14, 2022, 9:50 am
   Kalıcı bağlantı

   Merhaba hatice hanım pimapen pencereleri görmeden neden ve nereden su alıyor bilemem. Aklıma ilk gelen terleme yapıyor olabilir pencereniz.

   Cevapla
 • Nisan 18, 2022, 6:51 pm
  Kalıcı bağlantı

  Merhaba,
  7 numaralı sorun çözümü için ne yapabiliriz?
  Teşekkür ederim

  Cevapla
  • Mayıs 14, 2022, 9:52 am
   Kalıcı bağlantı

   Suyun biriktiği köşeye su tahliye delikleri açılarak çözülür.

   Cevapla
 • Şubat 8, 2022, 12:09 am
  Kalıcı bağlantı

  Ustam merhaba öncelikle faydalı bilgiler için teşekkür ederim .Benim evimin pimapenlerinin köşe duvarları yağmur yağınca dairesel şekilde ıslanıyor dışarıdan ekstra tahliye deliğide acıldı neden oluyor böyle birşey sizce

  Cevapla
  • Mayıs 14, 2022, 10:00 am
   Kalıcı bağlantı

   Ahmet bey sorun pencerelerden değil duvarın su alıp pencere kenarların çıkmasından kaynaklı. Dış cephe duvarlar su alıyor yada terleme yapıyor. Çözümü iyi bir dış çephe ustasın ile sorunu çözebilirsiniz.

   Cevapla
 • Ekim 26, 2021, 2:36 pm
  Kalıcı bağlantı

  Ustad balkon pimapenini yeniledik ancak eski mermeri kullandık ..mermer tek parca değil sonuc içeriye ciddi su alıyor…tam yerini tespit edemedik iç ve dıştan silikon çekildi ama fayda etmedi.mermerlerin birleştiği noktalardan bu kadar su kacırabilirmi? sızdırmazlık bantlarını hiç tecrube ettinizmi faydası olurmu?

  Cevapla
  • Mayıs 14, 2022, 10:12 am
   Kalıcı bağlantı

   Mermer birleşim yerlerinden çok su kaçırma yapmaz. Su kaçırma yapsa bile izolasyonla hemen giderilebilir. Sanıyorum problem pencere değil farklı bir problem var.

   Cevapla
 • Ağustos 7, 2021, 12:58 pm
  Kalıcı bağlantı

  Merhaba rüzgarlı yağmurda pimapenden içeri su sızmasını panjur yaptırsak kesebilir miyiz? Teşekkürler.

  Cevapla
  • Mayıs 14, 2022, 10:14 am
   Kalıcı bağlantı

   Evet su girişini pencere önüne panjur yapılarak çözelebilir. Ama gerek yok pencerenin sağlam bir izolasyon ve bakımı yapıldıktan sonra panjura ihtiyaç duymazsınız.

   Cevapla
 • Haziran 22, 2021, 7:31 pm
  Kalıcı bağlantı

  Ustam bizim evde sıfır 2.yılı daha oturtulmadı kimse. Cam köşelerinden suyu görmüyorum ancak duvar dökülüyor. Ve mütahit usta bir kere yolladı aradan belli bir dönem geçtiğinde eve bakmaya gittim yağmur yağınca tekrar aynısı? Sebebi neden olur camlar kapandı pimepenci camlar çok iyi ama mermerde eğim yok dedi. Şimdi yapılacak olan tamirin ücretini mütahit mi ödemeli ev sahibi mi?

  Cevapla
  • Temmuz 26, 2021, 2:28 pm
   Kalıcı bağlantı

   Öncelikle geçmiş olsun nazım bey. Ücret kısmını kimin ödemesi gerekir bunu ben belirleyemem, bu sizlerin ve yüklenici firma arasındaki bir konu olacak. ( Ama kişisel olarak fikrim elbette yapan firma ödemeli sorunu çözmeli etik olan bu). Mermer ile ilgili ters bir eğim varsa, mermer üstüne alüminyum veya plastik olandan denizlik yapılması gerekir. Eğer elbette sorun bu ise.

   Cevapla
 • Nisan 5, 2021, 9:25 pm
  Kalıcı bağlantı

  Birkac ay oldu evimize gireli. Pencerenin altindaki duvar su alıyor, nem yaptı,kabarmaya basladi
  Gozle gorulen su yok ama bunun sebebi nedir?
  Sizce yardimci olurmusunuz

  Cevapla
  • Mayıs 15, 2021, 6:42 pm
   Kalıcı bağlantı

   Ömer bey nedeni nem ile alakalı bir durum. Sorun pimapen değil. Genel ısı yalıtımı ile ilgidir.

   Cevapla
 • Şubat 8, 2021, 9:01 pm
  Kalıcı bağlantı

  Ustam Pimapen sağ alt köşede böyle serpme yağmur yaginca ince bir şekilde su akiyor komple Pimapen kenarlarına dıştan silikon çektim ama gene kesilmedi

  Cevapla
  • Mayıs 15, 2021, 6:46 pm
   Kalıcı bağlantı

   Kanat kısmından geliyordur. Dışta bulunan su tahliye deliklerine rüzgar baskı yapınca içeri doğru iter suyu. Kanat köşesinden içeri akıtır. Çözümü su tahliye deliklerinde tahliye kapakları konması ve tahliye için yukarıdan hava deliklerinin açılması gerekir.

   Cevapla
   • Ocak 11, 2022, 9:46 pm
    Kalıcı bağlantı

    Ustam aynı sorun bende de var evin içerisinden duvarın nemlendigini suyun yürüdüğünü görüyorum. Köşe yerlerden ilerliyor. Dış kısımda kompozit var aralarında macun var ama su nasıl ilerliyor dediğiniz gibi mi tahliye delikleri mi nerden nasıl yapıyoruz elimden gelse yaparım.

    Cevapla
    • Mayıs 14, 2022, 10:05 am
     Kalıcı bağlantı

     Su tahliyesini dış kısımdan cephe için açılması gerekir. Ama iyi bir ustanın gelip suyun nerede toplandığını tespit etmesi gerekir.

     Cevapla
 • Aralık 2, 2020, 9:57 am
  Kalıcı bağlantı

  Hilal Yilmaz

  Kolay gelsin öncelikle İnternete yazilariniz okudum eminim benim sorununda çözüm sunabilirsiniz.. evi yeni yeni aldık camlarım boydan boya ve ic kısma gelen mermeri kısa tutmuşlar yaparken simdi camlar cok fazla terliyor ve terleyen sular camlardan asagi iniyor mermere ne kadar bez koysana degissemde yine duvarlara ve parkeye sular iniyor ve duvarlar kabarıyor surekli camlarin terlerini alıyorum ama yine ayni durum camlarin terlemesinin nedeni nedir acaba ve ben nasil bir çözüm bulabilirim

  Cevapla
  • Mayıs 15, 2021, 6:53 pm
   Kalıcı bağlantı

   Sorun pimapen ile ilgili değil, sorun genel yalıtım ile ilgili bir durum. Sıcak ve soğuk hava birbirini karşılmadığı zaman içeride nem yapar buda terlemeye neden olur. Böyle durumlarda ya evin sıcaklığını artırmanız gerekir yada odanın camını açarak hava almasını sağlamanız gerekir.

   Cevapla
 • Ekim 29, 2020, 6:02 am
  Kalıcı bağlantı

  Gurkan ustam selamlar.
  Bizim sikintimiz cok siddetli ruzgarli yağmurda evin icine pvc den su dolması. Baya bi uğraştık bugun ama garip birsey gozlemledim. Icerden tahliye kanali var ancak disardan yok? Bu sorunu nasil cozebilirim?
  Şimdiden çok teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Mayıs 15, 2021, 7:08 pm
   Kalıcı bağlantı

   dış kısımdan matkap yardımı ile delik açmak gerekir. Dış alt kasadan yaklaşık olarak ( pvc pencere marka ve serilere göre değişir) 2 cm yukarıdan delikler açmanız gereklidir.

   Cevapla
 • Haziran 8, 2020, 10:01 am
  Kalıcı bağlantı

  Mrb Ustam, yeni yapılan bir ev satın aldım. Dış cephe ısı yalıtımı var. Evin pencereleri Fransız pencere tipinde yani neredeyse zemine kadar pencere uzuyor. Estetik görünsün diye dış cephede pencere altlarından enlemesine tüm cephe boyunca mermer çıkıntı konulmuş. Yanlış bilmiyorsam bunlara küpeşte deniyor. Bina inşaat halindeyken incelemeye geldiğim bir esnada 8 Şubat 2020 tarihinde karın bolca yağdığı bir zamanda bu küpeşte üzerine biriken ve eriyen kar suları mermer-yalıtım köpüğü noktalarından oda içindeki duvarlara sızmış ve ıslatmış. Mütahit henüz binayı teslim etmediğini, havanın ısınmasını beklediklerini, hava ısınınca mermer-duvar birleşim yerlerine kimyasal madde süreceğini söyledi. Havalar ısınınca sürdüğü bir markanın dış cephe dört mevsim dayanıklı boyası. Şimdi binaya oturduk ama mütahitin çözümünün başımızı ağrıtacağı yönünde içimde bir his var. Bu konuda kalıcı bir çözüm önerebilir misiniz? Konya

  Cevapla
  • Haziran 15, 2020, 7:16 am
   Kalıcı bağlantı

   Merhaba; konuyu tam anlayamadım, sorunu çözmek için yerinde tespit gerekir. Uzman birinden yerinde tespit desteği almanızı öneririm.

   Cevapla
 • Mayıs 28, 2020, 7:54 am
  Kalıcı bağlantı

  Merhaba Gürkan usta
  Pencerenin iç ve dış dört tarafında mermer var binanın dışı btb , yağmur yağınca kovayla su boşaltıyorum üstten ve alttan iç kısımda mermer ve duvar birleşim yerinden şakır şakır su giriyor tamamen sökülüp yapılma ihtimali var mı mümkün mü..
  Bıktım vallahi yağmur yağınca tüylerim diken diken
  Bana yardımcı olur musunuz fikir verir misiniz Gürkan usta..
  Bu yakaya hizmetiniz var mı..
  Teşekkürler

  Cevapla
  • Ağustos 7, 2020, 4:45 pm
   Kalıcı bağlantı

   Sorununuz pimapen ile ilgili değilde daha çok dış cehpe kaynaklı gibi. Bahsediğiniz durum varsa ise bunun nedeni kesinlikle cehpeden kaynaklıdır. Çözüm iyi bir ustanın gelip tespit yapması. Bu yaka dediğiniz neresi bilemiyorum. İletişim bölümünden bizlere ulaşın elimizden gelen desteği sizlere sunalım.

   Cevapla
 • Mayıs 4, 2020, 7:58 am
  Kalıcı bağlantı

  merhaba ustam, ben yazlık yaptırdım ve pımapenlerın egımı evın ıcıne dogru verilmiş, teraziye almadan takmışlar pimapenleri, dogal olarak yagmurda su köşelerde birikiyor ve evın ıcıne dogru duvarlara sızdırıyor, kasaları sökmeden, kırma dokme yapmadan bır cozumu oluyormu bunun

  Cevapla
  • Mayıs 5, 2020, 11:02 am
   Kalıcı bağlantı

   Alt mermeri içe eğimli takılmış. Bunun çözümü dış kısımda kalan mermer üzerine pvc pencere sistemlerine uyumlu mermer kaplama malzemeleri ile çözülebilir. İnternetten denizlik uzatma aparatalarını bulabilirsiniz. iyi günler sağlıklı günler dilerim.

   Cevapla
 • Ocak 27, 2020, 6:03 pm
  Kalıcı bağlantı

  Sevgili ustacigim dairem iki yillik mermerin altindan yogun yagmurda su aliuor ben kesin ve profesyonel cozum ariyorum eve gelip bakan birilerini taniyormusunuz gelip baksalar bizi bu dertten kurtarsalar

  Cevapla
  • Mayıs 5, 2020, 11:56 am
   Kalıcı bağlantı

   Spam Yorumlardan Kaynaklı Geç Cevaplarımız İçin Özür Dilerim. Volkan bey izolasyon sorunu yaşıyorsunuz yada mermer eğiminiz ters olduğundan su alıyorsunuzdur. İzolasyon sorununu mevcut izolasyonu söküp yenilenmesi gerekir. 2. Sorunda mermer ters eğimli ise denizlik mermer aparatı alarak eğimin düzelmesini sağlarsınız ve su girişini engeller.

   Cevapla
 • Ocak 6, 2020, 12:56 pm
  Kalıcı bağlantı

  Gürkan bey öncelikle teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için avrupa yakasında halkalı ya hizmet veren bu saydıklarınızı yapabilecek ehil bir usta varmıdır acaba yoksa siz hizmet veriyormusunuz buraya ?? ( Çok acil usta ihtiyacım var saat başı yarım kiva su boşaltıyorum)

  Cevapla
  • Mayıs 5, 2020, 11:57 am
   Kalıcı bağlantı

   Spam Yorumlardan Kaynaklı Geç Cevaplarımız İçin Özür Dilerim. Avrupa yakasına hizmet veriyoruz. iletişim bölümünden bizlere ulaşarak servis yazdırabilirsiniz.

   Cevapla
   • Eylül 10, 2022, 6:49 pm
    Kalıcı bağlantı

    Merhaba ustam. Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
    Benim pvc üst ve açılan taraflar tam kapanıyor hiç soguk girmiyor fakat alt ve menteşe taraflarından soguk giriyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

    Cevapla
    • Eylül 30, 2022, 8:31 am
     Kalıcı bağlantı

     Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Pencere kilit mekanizma sisteminizin ne olduğunu bilmem gerekir. Çift açılımlı bir penceremi ? Yoksa Düz Açılan bir Penceremi ? Çift Açılım bir sistem ise alt menteşesinde ayar yeri mevcuttur. Kapağını açtığınızda alt kısmında yıldız veya düz tornavidalı bir vida ayar yeri vardır. Sıktığınızda menteşe kendini dışa doğru ittirir ve kanadın kasaya yanaşmasını sağlar. Bu da soğuk probleminizi çözer

     Cevapla
 • Haziran 19, 2019, 5:33 am
  Kalıcı bağlantı

  Benim kuzey cephedeki oda pvc pencerelerimden her yağmur yağdığında pencere altındaki mermerin köşelerinden ve mermer altından ıçeriye su süzülüyor.üç sefer silikon çekomastik ne varsa çektik çözüm olmadı .Bu neden kaynaklı olabilir

  Cevapla
  • Mayıs 5, 2020, 12:42 pm
   Kalıcı bağlantı

   Spam Yorumlardan Kaynaklı Geç Cevaplarımız İçin Özür Dilerim. Silikon ve izolasyon düzgünce yapılmışsa su girişi farklı bir noktadan olabilir. Su akışına göre köşeden çıkıyordur. İnceleme yapılmadan nedeni hakkında bilgi veremem. Terleme durumu, çatı katı ise çatından gelen su, farklı bir açıklıktan giriş, üst kattan sızan su o bölgeden çıkabilir. Birden fazla etkeni vardır.

   Cevapla
 • Mayıs 24, 2019, 6:11 am
  Kalıcı bağlantı

  Gürkan usta merhaba,
  Yağmur yağdığında damlalar halinde salonda kenardan su giriyor, salon boydan boya cam ve panjur sistem var ev 1 yıllık biz yeni taşındık dış cepheden olduğunu söyleyip dış cepheyi yaptırdılar fakat sorun devam ediyor, su gelen yer pimapen ya da panjur sistemle ilgili olabilir mi? Yardımınızı rica ederim.

  Cevapla
  • Mayıs 5, 2020, 12:43 pm
   Kalıcı bağlantı

   Spam Yorumlardan Kaynaklı Geç Cevaplarımız İçin Özür Dilerim. Fatma hanım yeri görmeden net bir şey diyemem. Ama tahmini olarak panjur üst kutu kaynaklı olabilir. Alanında uzman bir ustasının bakıp değerlendirmesi gerekir.

   Cevapla
 • Şubat 27, 2019, 6:11 pm
  Kalıcı bağlantı

  Gürkan ustam merhaba. Bizim evdeki camlardan birinin mermeri ters eğimli ve içeriye su giriyor. Ne yapabilirim?

  Cevapla
  • Mart 14, 2019, 4:33 pm
   Kalıcı bağlantı

   Ozan bey mermer ters eğimli ise mermerin dış kısmını alüminyum malzemelerle kaplayarak eğimini düzeltebilirsiniz. Birçok model bulunmakta, dış mermer üstüne konulabilen alüminyum malzemeler var. Google üzerinden araştırarak bulabilirsiniz.

   Cevapla
  • Ocak 25, 2019, 11:21 am
   Kalıcı bağlantı

   Orhan bey zamanınızı ayırıp değerli görüşünüz için teşekkür ederim.

   Cevapla
 • Ocak 15, 2019, 11:03 am
  Kalıcı bağlantı

  Yukarida yazmis oldugunuz sorunla su an karsı karsıyayım dış yalıtım sisteminden sandık ama pimapen hatası çıktı. Yanlız pimapenlerde avrupa’daki olan sistemler var mı bilmiyorum on cm genisliğinde vertikal olarak cercevenin cam bölgesinde boydan boya mazgal deligi var havalandirmak icin ben tr de goremiyorum ev terlemesi en azindan bu sistemin yardimci olacaginin kanaatindeyim.

  Cevapla
  • Ocak 25, 2019, 11:22 am
   Kalıcı bağlantı

   Celal bey Türkiye’de cam üstlerine havalandırma kanalları konulmakta. Müşteri isteğine ve talebine göre eklenebiliyor.

   Cevapla
  • Ocak 25, 2019, 11:34 am
   Kalıcı bağlantı

   Fatih bey katı sabun ile kapatmak bir çözüm değil aksine yalıtım yapılması gereken durumda sizi daha çok sıkıntıya sokmasına neden olacak bir durum. Pencerelerinizden su giriyorsa ilk etap yapılabilecek tek hamle su alan yere emici bez veya havlu koymak. Yağmur geçtiğinde suyun girdiği noktaları tespit ederek gerekirse izolasyon yapılması veya tahliye yetmiyorsa yeni tahliye delikleri açmak.

   Cevapla
 • Aralık 9, 2018, 2:27 pm
  Kalıcı bağlantı

  Merhaba benim evde pimapen pencerenin iç kısmında sular oluşuyor. Parkeye kadar iniyor ne yapalım.

  Cevapla
  • Aralık 18, 2018, 7:09 am
   Kalıcı bağlantı

   Hulusi bey sebebini yakından görmek gerekir. Pimapen pencerelerin iç kısmına su girme nedenleri birden fazla nedenden kaynaklanır.
   1. Pencere kanat ayarlarınızın bozuk olması.
   2. Pencerenin contalarının yıpranmış olması.
   3. Pimapen pencerenin izolasyonu yıpranmış olması.
   4. Pimapen pencerenin tahliye delikleri tıkanmış veya yeterli tahliye işlemini yapamasından kaynaklı.

   Cevapla
   • Mayıs 22, 2020, 9:15 pm
    Kalıcı bağlantı

    Slm gürkan usta pvc penceremin camı sıkan profildeki contalarından içine su almakta pvc deki contaların da değişimi oluyormu ve nerden temin edebilirim

    Cevapla
    • Ağustos 7, 2020, 4:48 pm
     Kalıcı bağlantı

     Erhan bey contalar değişebilir. Conta temini için pimapen malzemelerini satan firmalara bakmanız gerekir. İnternet üzerinden pimapen aksesuar veya pvc pencere aksesaur firmaları diye araştırma yaparsanız ulaşabilirsiniz.

     Cevapla
    • Kasım 25, 2023, 3:39 pm
     Kalıcı bağlantı

     Merhaba Gürkan usta. Ben uzun zamandır pimapen den su sorunu yaşıyorum. Bir iki pimapen ustasıda getirdim açılır kanatın lastiklerinide değiştirdiler, camların ve pimapenle mermer ve duvar birleşiminede mastik çektiler fakat hala duvarım fazla yağmurlarda ıslanıyor. Sizinde maddelerde belirttiğiniz gibi sanırım sorun pimapenin görünmeyen kısmında. Yapmış olduğunuz genel bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

     Cevapla
 • Kasım 29, 2018, 8:17 pm
  Kalıcı bağlantı

  gürkan usta yardımlarınız için teşekkür ederim ama iyi bir ustayı nasıl bulacağız bilmiyorum

  Cevapla
  • Aralık 18, 2018, 6:59 am
   Kalıcı bağlantı

   Bu sorunuza nasıl cevap vermem gerekir bilemiyorum. Ülkemizde ustalarla ilgili çok sıkıntı var.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir