Pimapen Tamiri

Pimapen tamiri aslında doğru bir kelime değildir. Aslında olması gereken pvc pencere tamiri veya plastik pencere tamiri olmasıdır. Pimapen bir marka ismidir. Günümüzde marka ismi ürünle o kadar özdeşleşmiştirki, artık her pencereye pimapen denmektedir.

Pimapen tamiri ile ilgili nasıl yapılır sorusu en çok sorulan sorulardan biri olmasına rağmen bunun açıklaması biraz zor. Pencere sistemlerinde kullanılan model ve kilit sistemin çok olması arıza olasıklarını daha da genişletmektedir.

En çok şikayet alanları ve sıkça karşılaşılan arızalara yer vermek istedim.

Pimapen Pencere Arızaları

[su_table]

Pencerelerimden soğuk hava giriyor?

Pencerelerden soğuk hava aldığınızda ilk aklınıza gelen genelde contaların bozulmuş olduğudur. Ama aslında bu düşünce yanlıştır.

Pencerelerin contaları uzun süre dayanabilecek şekilde üretilir. Özellikle EPDM conta kullanılmışsa kolay kolay çürümeyen ve çok uzun yıllar dayanabilecek şekilde üretilmiştir.

Peki Neden Pencerenizden soğuk hava alıyorsunuz?

Sebebi zaman içerisinde pencereleriniz soğuk ve sıcak hava akımlarına maruz kaldığından pencerelerinizin ayarları bozulur. Hammaddesi plastik olan pencereler sıcak havada genleşir, soğuk havalarda gerilerek sertleşir. Bu süreç içerisinde açılan pencerelerin ayarları kaçar ve sağlıklı kilitlenmediğinden aralarından hava girişine neden olur.

Yapılması gereken pencerelerinizi ayarları bir pimapen ustası tarafından tekrar yapılarak sorununuzun çözülmesidir.

Pimapen Pencerelerim Su Alıyor Neden?

En büyük kabusum olan pencerelerin su alması ciddi bir problemdir. Öncelikle pencerenin neden su aldığının tespitini yapmak çok önemlidir. Öyle gelişi güzel izolasyon yaparak bu sıkıntı giderilmez. Çünkü pencereler birden fazla nedenden ötürü su alır.

  • İzolasyonların yıpranmış olması
  • Su tahliye deliklerin tıkanmış veya yeterli gelmesi
  • Açılan pencere kısmının ayarlarının bozuk olması
  • İmalattan kaynaklı cam bölümlerin contalarının boşluklu kalması
  • Montaj hatası.
  • Pencerelerin Terlemesi.

[/su_table]

Yukarıdakiler en çok karşılaşılan sorunlardan bir kaçı web sitemde elimden geldiğince pimapen arızaları ile ilgili tüm bilgileri paylaşmaya devam edeceğim. Pimapen ile ilgili yaşadığınız sorunları aşağıdaki yorum bölümüne yazarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.