Duşakabin Tamiri

Duşakabin günümüzde banyolarımızın vazgeçilmez aksesuarları arasından yeri almış durumdadır. Banyoların olmazsa olmazı duşkabin ürünleri zaman içerisinde veya kullanıma bağlı olarak bazı arızaların oluşmasına ve duşakabinin tamir ve onarım gibi işlemlere ihtiyaç duyar.

Duşakabin tamiri denilince ilk aklımıza gelen “nasıl tamir edilir” sorusudur. Duşakabin modellerinde bilinmesi gereken tek bir arıza olmamasıdır. Elimden geldiğince sizlere en sık karşılaştığımız arızaları sayfamda anlatmaya çalışacağım.

Duşakabin Arızaları

Duşakabinim Su Kaçırıyor.

Duşakabininiz su kaçırıyorsa bunun bir den fazla nedeni vardır. Öncelikle bunları kontrol etmek gerekir.

 • Tekne veya Küvet kenarlarındaki izolasyonların yıpranmasından.
 • Duşakabin etrafındaki izolasyonun yıpranmasından.
 • Duş kabinin giderlerinin tıkanması.
 • Duşakabini gider takımın delinmesi veya yerinden çıkmış olmasındadır.

Yukarıdakileri hepsini kontrol ederek neden su kaçırdığını belirlemeniz gerekir.

Duşakabinin Rulman ( Tekerleklerin) Kırılması

Duşakabin ürünlerinde rulman dediğimiz açılan kısmın hareketini sağlayan tekerleklerdir. Rulman kısmı zaman içerisinde temizlik malzemesi olarak kullandığımız çamaşır suyu katkılı ürünler ve iyi temizlenmemesinden ötürü oksitlenme yaparak kırılırlar. Rulman sorunun çözümü takım halinde uyumlu rulmanlarla değiştirmektir.

Duşakabin tamiri ile ilgili yaşadığınız tüm sorunları yorum bölümünden paylaşarak destek alabilirsiniz.

16 thoughts on “Duşakabin Tamiri”

 1. Iyi aksamlar benim dusakabinim 4 ay önce yapılıdı ama takıldıktan 1 ay sonra bir kapısı kırıldı mika su damlalı kac kisiyi aradıysam uctular fiyatlarda. Zaten zorla yaptırdım yardımcı olurmusunuz?

 2. Duşakabin cam kapının üst tekerleri kırıldı metal rulman maliyeti nedir yenisi alırsam takmak için usta gerekiyormu

  1. Spam Yorumlardan Kaynaklı Geç Cevaplarımız İçin Özür Dilerim. El becerileriniz ve teknik yatkınlığınız varsa kendiniz takabilirsiniz. Sanıyorum metal olanların ortalama fiyatları 150.00 ila 350.00 arası değişmektedir.

  1. Recep bey duşakabininiz sanıyorum mika kabin sistemi. Mika kabin camlarını değiştirmiyorum. Cam kabin sistemlerine bakıyorum.

 3. duşa kabin açılır kapanır kapısı kırıldı duşakabin girip çıkılan yer cam değıl kaça olur 2 kapı.

 4. 90×140 duşa kabinimizin 140 lık bölümünü yok sayabiliriz . bunun komplesinin yeniden yapılması kaç para tamir ve onarımı ne tutar . saygılarımla kolaylıklar diliyorum .

  1. Şeref bey konuyu tam anlamadım. iletişim bölümünden veya yerin resmini çekerek bana whatsapp hattından ulaşın yardımcı olayım.

 5. Selamlar,

  Merter de oturmaktayım. Duşakabinin kırılan, rulman dediğiniz parçalarının artık bulunmadığını söyleyen servis yeni camlar karşılığıda çok yüksek bir fiyat talep etti.
  Merak ettiğim gerçekten yerine geçebilecek yedek parça yok mudur? Yada sadece camlar kullanılarak metal kısımlar yeniden oluşturalamaz mı ?Tamiri sözkonusu değilmi dir?
  bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Gül Hanım;
   Sorunuz için teşekkür ederim. Duşakabin rulmanların değişimi mümkün olması ile beraber bazı tip duşakabin rulman modelleri firmaların kendi tasarımı olmasından dolayı bulunması güçtür. Rulman tipini görmeden Duşakabinin tamir olup olamacağını söyleyemem. İletişim bölümünde whatsapp hattım bulunmakta. Resmini çekip gönderebilirseniz sizi daha net bilgilendirebilirim.
   İkinci sorunuza gelince, mevcut camları kullanarak ray ve etrafındaki alüminyum profilleri değiştirmek çok zor bir işlemdir. Emin olun bunu yaptırmanız size yenisi kadar maliyet çıkarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir